Zwolnieni z Teorii to olimpiada dla uczniów szkół średnich - inna niż wszystkie. 

Założeniem tej olimpiady jest realizacja przez uczniów, w ramach pracy zespołowej, projektów społecznie użytecznych

Czym jest projekt społeczny?- to najmniejsza akcja, którą zmieniasz świat na lepsze; to każde działanie, którym pokazujesz ważne i trudne sprawy i dzielisz się nim z innymi. 

Dzięki udziałowi w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii uczniowie rozwijają kompetencje przydatne na rynku pracy takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Zwolnienie z Teorii to olimpiada, której finalistą zostaje każdy zespół, który ukończy swój projekt. 

Każdy, kto ukończy projekt, otrzymuje międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute z USA. 

Stwórz swój własny projekt społeczny. Dołącz do Zwolnionych z Teorii.


Więcej o olimpiadzie Zwolnieni z Teorii dowiesz się tu: 

https://www.youtube.com/watch?v=g1AMc3rMJbY&feature=youtu.be

W naszej szkole obecnie realizujemy następujące projekty:

1) KOCIE OPOWIEŚCI

Kocie Opowieści to projekt mający przedstawić problemy życia zwierzaków w mieście. W formie wywiadów i plansz informacyjnych przedstawiamy Wam proste zasady wychowania i posiadania kotów. Zapraszamy na pierwszy wywiad!

https://www.facebook.com/watch/?v=458871651916284

2) ŚWIAT EMOCJI OKIEM MALUCHA 

Świat emocji okiem malucha to projekt, dzięki któremu chcemy coś zmienić i pomóc dzieciom zrozumieć emocje! Chciałybyśmy zwrócić uwagę na fobie społeczne, które często występują u młodszych dzieci. Spowodowane są one brakiem zrozumienia pewnych emocji, które im towarzyszą oraz intencji rówieśników. Dzieci nie wiedzą jak interpretować pewne emocje oraz boją się je okazywać. Celem naszego projektu jest pomoc młodszym w zrozumieniu emocji; chcemy pokazać im jak bardzo ważne są emocje i dlaczego warto je okazywać. W jednym z przedszkoli chcemy zorganizować różne gry, zabawy, zajęcia teatralne, dzięki którym dzieci ujrzą świat emocji.

https://facebook.com/swiatemocjiokiemmalucha/

3) SZTUKA POMAGANIA 

Celem projektu jest koncert charytatywny, który odbędzie się online 10 kwietnia. Zebrane wtenczas środki przekazujemy na leczenie chorego na białaczkę syna jednej z nauczycielek z naszej szkoły - Jarka Aleksandrowicza. Pracę dziewczyn można śledzić na stronie zatytułowanej ,,Sztuka Pomagania’’. Jak można się domyślić, chcemy widzom pokazać dwie sztuki: teatralną i tę znacznie rzadziej spotykaną - sztukę pomagania

https://www.facebook.com/sztukapomaganiatorun/