Logo konkursu Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne

 


Regulamin konkursu

Konkurs „Ścieżki Fizyczno – Ekologiczne” organizowany jest od 2011 roku. Pomysłodawcą i organizatorem jest od początku p. Wojciech Olszewski – nauczyciel fizyki. Rokrocznie patronat nad konkursem sprawuje Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Torunia, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.
 

Kujawsko-pomorski Kurator Oświaty Prezydent Miasta Torunia Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego UMK

 

Tegorocznym hasłem przewodnim jest: Oszczędzajmy Energię, to jest to!


Uczniowie będą rywalizować w dwuosobowych drużynach o puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz o cenne nagrody. Celem konkursu jest propagowanie i poszerzanie wiedzy z zakresu fizyki i ekologii oraz wdrażanie do ekologicznego myślenia i postępowania.


Kurator Oświaty w Bydgoszczy doceniając konkurs umieścił informację o nim na swojej stronie jako jeden z Przykładów dobrych praktyk w szkole. Jest to dla konkursu wielkie wyróżnienie!

Archiwum

Wojewódzki Konkurs "Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne" w okresie 2011-2017 organizowany był przez Gimnazjum nr 21 im. Tony'ego Halika w Toruniu, następnie w 2017-2022 przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. Od roku szkolnego 2022-2023 organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

I Edycja
II Edycja
III Edycja
IV Edycja
V Edycja
VI Edycja
VII Edycja
VIII Edycja
IX Edycja
X Edycja